Limoux Blanc ,,Le Long Chemin" 2016

96% (5 hodnocení)
369,00 Kč
Skladem
cena bez DPH:304,96 Kč
cena vč. DPH:369,00 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Název vína: Limoux Blanc ,,Le Long Chemin"  - Domaine Preignes les Vieux - Les Domaines Robert Vic, Vias - France, číslo šarže: L17/198H

Ročník: 2016

Jakostní statut: AOC - Limoux

Odrůdy:  100% Chardonnay

Obsah alkoholu: 14 %

Charakteristika vína: Ve vůni jsou jasně cítít nové dubové sudy. Masivní a plná chuť, která mě neustále nutí k dalšímu a dalšímu napití. Zraje po dobu 8 měsíců v nových ,,barikových" sudech, ale při tom si zachovává nádhernou svežest a příjemnou kyselinku. Opravdu rafinované a skvělé víno za ,,pár korun". Jsem moc zvědavý, jaké bude po nějakém roce ve sklepě. 

Na počátku 90. let převzali Jêrome a Aurélie Vic tuto usedlost, aby navázali na dlouholeté úsilí svých předků (od roku 1905).  V součastné době tato pátá generace hospodaří na celkových 250 hektarech půdy. Vinice a hrad Preignes této rodiny se nachází v srdci Langedocu mezi Béziers a Agde. Nabídka jejich produktů je opravdu široká. Od roku 2006 jsou tyto pozemky oficiálně certifikované společností QUALENVI, které si vinaři zavazují, že budou na vinohradě a ve sklepě pracovat s maximálním respektem k životnímu prostředí. Samotná vína jsou cenově velice přijatelné a ve skvělém poměru cena/kvalita. Co více si přát?! 

Optimální horizont spotřeby: 2018-2025

Teplota pro servis: 12°C

Obsah lahve: 75cl

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal
X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.