Gravas 2017

95% (4 hodnocení)
299,00 Kč
Skladem
cena bez DPH:247,11 Kč
cena vč. DPH:299,00 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Název vína: Gravas - Paul Van Aalderen / suché- Číslo šarže: L1

Ročník: 2017

Jakostní statut: Vin de France 

Odrůdy:  100% Mourvédre

Obsah alkoholu: 14,5 %

Charakteristika vína: Gravas je 100% odrůdové víno vyrobené z hroznů pocházejících z velmi starých keřů odrůdy Mourvédre, které rostou na strmém štěrkovo-oblázkovém terroiru, který je situovaný na jih a umožňuje tak ideální dozrávání hroznů, které se sklízí ručně na konci září. 

Gravas má čistě granátovou barvu typickou pro odrůdu Mourvédre. Ve vůni cítíme tóny jemného koření, černého ovoce a kůže.V ústech je plné, vyvážené a nádherně pitelné. 

Vinice Domaine Van Aalderen jsou rozprostřeny na různých půdách kolem Pézenas a Gabián. Keře  těchto vinic rodí velmi kvalitní a bohaté hrozny. Vína jsou zušlechťována 12-18 měsíců v dubových sudech, což jim dává značný potenciál pro další zrání v lahvi (s vyjímkou Le Piffé ,,Tradition“ – vyzrává přibližně 4 měsíce). Tradiční cuvée vyzrávají ve starších (cca. 2-4 roky) dubových sudech.  Tyto cuvée se vyznačují svojí svěžestí a ,,šťavnatostí“ po celou dobu svého vývoje a zachovávají si zralou ovocnou chuť. Jsou dříve pitelnější a nabízejí skvělou schopnost dále vyzrávat. Cuvée ,,selection“ vyzrávají ve výlučně nových dubových sudech a nabízejí velký potenciál pro další vyzrávání v lahvi.

Optimální horizont spotřeby: 2019-2028

Teplota pro servis: 16-18°C

Obsah lahve: 75cl

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal
X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.